[ad_1]

انتظار می رود عضویت 1 سال طول بکشد

پیوند_انتخابی
[런던=AP/뉴시스]نخست وزیر انگلیس پس از پایان گفتگوها در مورد روابط آینده بین انگلیس و اتحادیه اروپا (24 دسامبر (به وقت محلی)) ، بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس یک نشست خبری در خیابان داونینگ برگزار می کند. 2021.2.2.

[서울=뉴시스] خبرنگار شین جئونگ وین = بریتانیای کبیر ، که از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) خارج شد ، رسماً درخواست پیوستن به توافق نامه مشارکت اقتصادی اقتصادی دور و جامع در مورد مشارکت اقتصادی اقیانوس آرام (CPTPP) را از اول (به وقت محلی) ، نیکی آسیا و دیگران ، گزارش شده در روز.

وزیر تجارت بین الملل انگلیس ، لیز تروس مذاکرات امسال را با رئیس جمهور CPTPP یاستوشی نیشیمورا ، وزیر دارایی و بازآفرینی ژاپن و دیمین اوکانر وزیر تجارت نیوزلند آغاز کرده است تا به CPTPP بپیوندد.

وزیر امور خارجه تروس در نامه ای به وزیر اوکانر در نامه ای به وزیر اوکانر گفت: “از طرف انگلیس ، ما می خواهیم به طور رسمی مذاکرات برای پیوستن به CPTPP را آغاز کنیم.” این اولین قدم برای گسترش خواهد بود. ”

بر این اساس ، انتظار می رود که کشورهای عضو CPTPP بحث های پیوستن به پادشاهی متحده را آغاز کنند.

هنگامی که درخواست به طور رسمی ارسال می شود ، یک کمیته کاری برای ارزیابی اینکه آیا نامزد شرایط عضویت را دارد یا خیر تشکیل می شود. انتظار می رود این روش حدود یک سال به طول انجامد.

برای عضویت ، کشورهای عضو باید به اتفاق آرا توافق کنند.

با پیوستن انگلستان به CPTPP ، انتظار می رود سهم آن از تولید ناخالص داخلی جهانی (GDP) از 13٪ به 16٪ افزایش یابد.

CPTPP یک اتحادیه اقتصادی است که هنگام خروج ایالات متحده از توافق نامه مشارکت اقتصادی اقیانوس آرام (TPP) توسط 11 کشور در منطقه آسیا و اقیانوسیه ایجاد شده است و این اتحادیه از 30 دسامبر 2018 به اجرا درآمد. ژاپن پیشتاز است و کانادا ، استرالیا ، برونئی ، سنگاپور ، مکزیک ، ویتنام ، نیوزیلند ، شیلی ، پرو و ​​مالزی در آن شرکت می کنند.

این طیف گسترده ای از تجارت آزاد در گمرک ، تجارت الکترونیکی و سرمایه گذاری را دنبال می کند. محتوای اصلی لغو تعرفه های محصولات مختلف در منطقه ، ارتقا of معاملات داده ای در منطقه برای تجارت الکترونیکی ، ممنوعیت تعرفه های محتوای دیجیتال و تنظیم مقررات سرمایه گذاری مالی و خارجی است.

علاوه بر این ، انگلیس ، کره ، چین ، تایوان و تایلند برای پیوستن ابراز علاقه کرده اند.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *