[ad_1]

بازیگر صربستان ماه گذشته خشونت جنسی طولانی مدت را در آکادمی بازیگری فاش کرد
زنان همسایه کروات-بوسنیایی به سرعت به “تنها نیستند” پیوستند
فقط در طی دو هفته ، شکایات مربوط به آزار جنسی ، معمولاً معادل یک سال دریافت می شود.

پیوند_انتخابی
[베오그라드(세르비아)=AP/뉴시스]نقاشی های دیواری بر روی دیوارهای آکادمی تئاتر بلگراد ، پایتخت صربستان نقاشی شده است. در صربستان ، در شبه جزیره بالکان ، جایی که یک جامعه مردسالار قوی حفظ شده است ، جنبش MeToo در حال رونق است و فعالان امیدوارند که این جنبش به طور غیرقابل بازگشت تأسیس شود و به جامعه جدیدی منجر شود. 2021.2.5

[베오그라드(세르비아)=AP/뉴시스] خبرنگار یو سه جین = در صربستان در شبه جزیره بالکان ، جایی که یک جامعه مردسالار قوی حفظ شده است ، جنبش MeToo در جریان است و فعالان امیدوارند که این جنبش به طور غیرقابل بازگشت تأسیس شود و به جامعه جدیدی منجر شود.

جنبش “من هم” در صربستان از اواسط ماه گذشته آغاز شد هنگامی که یک بازیگر صربستانی به نام Milena Radulovica ، 26 ساله ، خشونت جنسی و سو abuse استفاده خود را در مدرسه معتبر بازیگری صربستان که توسط کارگردان مشهور میروسلاو الکسیچ اداره می شد ، آشکار کرد.

افشاگری های هولناک وی صداهایی علیه خشونت جنسی نه تنها از صربستان بلکه از سوی زنان در همسایگان بالکان را نیز تحریک کرد که در دهه 1990 دچار اختلافات شدید نژادی شده و منجر به تجزیه یوگسلاوی سابق شدند. بر خلاف خشونت جنسی ، زنان در برابر تفرقه نژادی متحد هستند.

در بالکان ، جایی که سنت اجتماعی مردسالار قرن ها حفظ شده و جستجوی عدالت برای آزار جنسی برای زنان دشوار است ، این یک پیشرفت بزرگ محسوب می شود. سانیا پاولوویچ ، گروهی از مراکز خودمختار زنان مستقر در بلگراد ، گفت: “زنان شروع به صحبت می کنند. در آینده ، آنها قویتر خواهند شد. سکوت شکسته شده است.”

در اواسط ژانویه با مصاحبه با روزنامه صربی بلیک ، رادولوویچ میروسلاو الکسیچ کارگردان مشهور را به تجاوز به او 9 سال پیش در سال 2012 متهم و اخراج کرد. وی ، به همراه گروهی دیگر از بازیگران ، الکسیچ را از پلیس متهم کردند. . الکسیسی 68 ساله به جرم تجاوز جنسی و سایر جرایم جنسی دستگیر شده است.

اسقف الکسیچ اکنون 30 روز در بازداشت به سر می برد ، اما در صورت محکومیت می تواند به 15 سال زندان محکوم شود. او انجام هر کار اشتباهی را انکار می کند.

رادولوویچ در مصاحبه با یک مجله هفتگی به نام ندلنیک گفت: “من اعتقاد داشتم آنچه به ما اجازه می داد همان چیزی بود که ما را همدست می کرد. در 35 سال گذشته ، حدود 3000 امیدوار بازیگری در آکادمی بازیگری الکسیچ درس خوانده اند.

رادولوویچ افزود: “اگر همین اتفاق برای زنان دیگر مانند ما بیفتد ، هیچ کس نمی تواند بگوید که موفق شده ایم.”

در کشورهای همسایه مانند بوسنی و کرواسی ، زنان به سرعت واکنش نشان دادند. سرویس شبکه های اجتماعی (SNS) هشتگی به نام #Nisam Trazilla (نه تنها) و بسیار گسترده است. بسیاری از زنان در صربستان ، کرواسی و بوسنی تجارب خود را از خشونت جنسی و خشونت نشان داده اند. تا پایان ژانویه ، #Nisam Trazilla بیش از 40000 دنبال کننده داشت.

در کرواسی ، شکایات مربوط به آزار و اذیت جنسی فقط در دو هفته تشکیل شد ، مانند تعداد پرونده هایی که معمولاً در یک سال تشکیل می شد و حداقل دو استاد دانشگاه بلافاصله از کار برکنار شدند.

حتی در اسلوونی ، یک بازیگر جوان حدود دو سال در معرض آزار و اذیت جنسی توسط استاد آکادمی تئاتر لیوبلیانا در رسانه های محلی قرار گرفت. آژانس خبری دولتی STA گزارش داد که هر دانش آموز دهم در آکادمی بازیگری آزار جنسی را گزارش می دهد.

بازیگر بوسنیایی نادین میچ ، که به نصب صفحه فیس بوک کمک کرد ، به HINA کرواسی گفت که “این تعداد (خشونت جنسی) تکان دهنده است.”

خشونت جنسی در کرواسی ، صربستان و بوسنی گسترده است و این سه کشور بسیار محافظه کار هستند و تعداد کمی از دادگاه ها به جرم آزار جنسی محکوم شده اند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *