[ad_1]

رابین هود “تجارت محدود که توسط بیست و نهم مجاز است”

پیوند_انتخابی
[뉴욕=AP/뉴시스]فروشگاه بازی های ویدیویی GameStop در بیست و هشتم فروشگاه نیویورک ، ایالات متحده آمریکا. 29.01.2021.

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم نان جونیور = قیمت سهام این شرکت پس از اعلام برنامه تجارت بورس رابین هود که کاهش محدودیت در معاملات سهام ، خرده فروش بازی GameStop را که اخیراً به یک میدان مبارزه برای صندوق های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران منفرد تبدیل شده ، دوباره افزایش یافته است.

طبق Marketwatch ، ساعت 8 صبح (10 شب به وقت کره) ، قبل از افتتاح بازار سهام نیویورک در 29 ام (به وقت محلی) ، قیمت سهام GameStop در بورس اوراق بهادار 332.82 دلار بود که بیش از 70 درصد است از قیمت پایانی روز گذشته (193.60 دلار).

برنامه معاملات سهام ایالات متحده رابین هود و کارگزاران تعاملی اقداماتی را برای محدود کردن معاملات برخی سهام ، از جمله Blackberry ، از جمله Gamestop ، اعلام کرد که یک روز قبل سرمایه گذاران فردی را به خود جلب کرد. با این حال ، از آنجا که خرید و فروش صندوق های تامینی و سرمایه گذاران نهادی امکان پذیر بود ، این اقدام واکنش عظیم سرمایه گذاران منفرد را به همراه داشت.

در پاسخ ، رابین هود در بیانیه ای در وبلاگ خود گفت كه “ما از فردا (بیست و نهم) اجازه معاملات محدود را خواهیم داد” در برابر سهامی كه در ابتدا تجارت با سرمایه گذاران خصوصی را محدود می كردند.

در همین حال ، حادثه GameStop ، ناشی از فروش کوتاه برخی صندوق های تامینی و درگیری سرمایه گذاران منفرد با آن ، موج های قابل توجهی را در کنگره آمریکا ایجاد کرده است. مجلس سنای آمریکا و اتاق به اصطلاح تبلیغ می کنند “توقف دادرسی بازی” در برابر صندوق های حفاظتی وال استریت و سایر روش های فروش کوتاه.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *