[ad_1]

آژانس دارویی اروپا “درخواست تصویب مشروط در … بیست و نهمین نشست”
اتحادیه اروپا “ممکن است 2 هفته پس از تصویب تمدید شود” … انتظار می رود در اواسط ماه فوریه باشد

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] واکسن کرونا 19 ، ساخته شده توسط AstraZeneca. (عکس = وب سایت AstraZeneca) 2020.12.08. [email protected]

[런던=뉴시스] خبرنگار لی جی = = اتحادیه اروپا (EU) در مورد تصویب واکسن برای عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) در دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca در تاریخ 29 (به وقت محلی) تصمیم خواهد گرفت. در صورت تصویب ، انتظار می رود واکسیناسیون از اواسط ماه فوریه آغاز شود.

آژانس دارویی اروپا (EMA) در تاریخ 12th اعلام کرد که AstraZeneca برای “مجوز بازاریابی مشروط” برای واکسن درخواست کرده و ارزیابی را به سرعت ادامه می دهد.

EMA گفت: “اگر داده های ارائه شده در مورد کیفیت ، ایمنی و کارآیی به اندازه کافی قوی و کامل باشد و اطلاعات اضافی مورد نیاز برای تکمیل ارزیابی به سرعت ارائه شود ، موضعی درباره مجوز بازاریابی از جلسه کمیته مشورتی مواد مخدر ظاهر می شود. (CHMP) EMA در تاریخ 29 ام. من می توانم ، “توضیح داد.

“اورسولا پوندر لین” نماینده کمیسیون اتحادیه اروپا در توییتر خود گفت: “خبر خوب. AstraZeneca برای تأیید واکسن در اتحادیه اروپا به EMA مراجعه می کند.” “EMA ایمنی و اثر بخشی واکسن را ارزیابی می کند.”

وی گفت: “به محض اینکه موضع مثبت و علمی در مورد واکسن ظاهر شود ، ما با تمام سرعت برای تأیید استفاده از آن در اروپا تلاش خواهیم کرد.”

EMA تصویب مشروط برای بازاریابی واکسن Pfizer-Bioentech را در دسامبر سال گذشته و واکسن Modena را در 6 این ماه توصیه کرده است. کمیسیون اتحادیه اروپا تصویب نهایی این دو واکسن را ظرف چند ساعت از روز توصیه EMA صادر کرد.

مجوز بازاریابی مشروط یک چارچوب نظارتی اتحادیه اروپا است که دسترسی زود هنگام به برخی از داروها را در موارد اضطراری مانند همه گیری کرونا 19 (بیماری همه گیر جهانی) تسهیل می کند.

ساندرا گالینا ، مدیر بهداشت و ایمنی غذا در اتحادیه اروپا در مصاحبه با CNBC در تاریخ 12th گفت که واکسن AstraZeneca می تواند پس از تأیید در اواسط فوریه در اروپا توزیع شود.

وی گفت: “در صورت موفقیت آمیز بودن واکسن AstraZeneca ، امیدواریم بتوانیم محموله اول را دو هفته پس از تأیید توزیع کنیم.”

EMA گفت که ارسال داده ها و درخواست تأیید AstraZeneca به پایان ماه گذشته موکول شد و گفت که تصویب استفاده در ژانویه دشوار است.

علیرغم انتقاد از اینکه واکسیناسیون در اتحادیه اروپا کند است ، انگلیس و هند به طور مداوم واکسن AstraZeneca را تأیید کرده و تصویب را تسریع می کنند.

اثر بخشی واکسن AstraZeneca به طور متوسط ​​70٪ ، کمتر از 95٪ Pfizer ، Bioentech و Modena است ، اما قیمت آن 3 پوند (حدود 4500 وون) است و ذخیره و توزیع آن در دمای اتاق آسان است.

انگلستان هر سه واکسن Pfizer ، Bioentech ، Modena و AstraZeneca را تأیید کرده است. ایالات متحده واکسن Pfizer-Bioentech و واکسن Modena را واکسینه می کند.

دولت کره قصد دارد واکسیناسیون کرونا 19 را از فوریه آغاز کند.

کره توافق نامه ای برای پیش خرید 56 میلیون واکسن از طریق شرکت های دارویی مانند AstraZeneca ، Modena ، Pfizer و Janssen (جانسون و جانسون) و یک مرکز همکاری بین المللی واکسن ، مرکز COVAX امضا کرده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *