[ad_1]

پیوند_انتخابی
[가지지구=AP/뉴시스]فلسطینی ها داماد خود را در برابر امضای توافق نامه صلح بین اسرائیل ، امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و بحرین در مقابل دفتر هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل برای رویه های صلح خاورمیانه ، واقع در غزه در پانزدهم (به وقت محلی) برگزار می کنند. این عکس معترضین را نشان می دهد که تابوتی جعلی را سوزانده اند ، نمادی از توافقنامه صلح سه جانبه. 20/9/2020

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = فلسطین طی 15 سال دیگر انتخابات عمومی اعضای شوراهای محلی و انتخابات ریاست جمهوری (انتخابات ریاست جمهوری) را برگزار می کند.

در شانزدهم (به وقت محلی) ، خبرگزاری فلسطین WAFA و الجزیره گفتند که ستاد تشکیلات خودگردان فلسطین (PA) محمود عباس قوانین عمومی و ریاست جمهوری را برای انتخابات روز قبل اعلام کرده است.

انتخابات عمومی اعضای شورای خودمختار در 22 مه ، انتخابات ریاست جمهوری در 31 ژوئیه و شورای ملی فلسطین (PNC) در 31 آگوست برگزار می شود. PNC به عنوان قانونگذار سازمان آزادیبخش فلسطین (PLO) فعالیت می کند.

این مصوبه برای مناطق کرانه باختری ، غزه و بیت المقدس شرقی در رودخانه اردن اعمال می شود و می گوید: “رئیس تشکیلات خودگردان به NIC و همه سازمان های ایالتی دستور داد تا روش های انتخابات دموکراتیک را در همه شهرهای کشور آغاز کنند.”

کرانه باختری و بیت المقدس شرقی در طول جنگ سوم در خاورمیانه در سال 1967 توسط اسرائیل اشغال شد. الجزیره ترس از اینكه اسرائیل اجازه برگزاری انتخابات را دهد ، اظهار داشت كه فعالیت های تشکیلات خودگردان را ممنوع كرده و قدس شرقی را به عنوان یك پایتخت جداگانه تلقی می كند.

فلسطین در ژانویه 2006 انتخابات عمومی را برگزار کرد ، و آخرین انتخابات ریاست جمهوری در مارس 2005 برگزار شد. آخرین انتخابات با پیروزی حماس ، که بر مبارزه مسلحانه علیه اسرائیل اصرار داشت ، با شکست دادن حزب میانه رو سیاسی پاتا ، محور اصلی تشکیلات خودگردان ، پیروز شد.

حماس بر اساس پیروزی انتخابات عمومی در آن زمان با فتح دولت ائتلافی تشکیل داد ، اما وقتی رئیس جمهور عباس اصرار به انتخابات عمومی زودرس داشت ، در سال 2007 غزه را به جنگ داخلی با فتح کشاند. از آن زمان ، هر دو طرف مدتی در فلسطین تکرار کردند. هیچ انتخابات عمومی و ریاست جمهوری برگزار نشد.

با این حال ، هنگامی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل سال گذشته تلاش کرد با کرانه باختری ادغام شود ، نیاز به “ترتیب رهبری سیاسی” ایجاد شد و دو کشور مذاکرات مربوط به برگزاری انتخابات عمومی و ریاست جمهوری را آغاز کردند. در حالی که اسرائیل روابط خود را با چهار کشور عربی از طریق میانجیگری دولت دونالد ترامپ در ایالات متحده عادی می کند ، افزایش احساس انزوای بحران نیز موجب آشتی بین دو کشور شده است.

گاردین انگلیس تخمین زده است که پیام اتحادیه اروپا فلسطین را فراخوانی به دولت آمریكا می داند ، كه در تاریخ 20 ام ، برای گفتگو با جو بایدن آغاز خواهد شد. برخلاف پرزیدنت ترامپ که اقدامی صریح طرفدار اسرائیل انجام داده ، بایدن منتخب مورد اعتماد فلسطین قرار گرفته است.

فتح گفت: “این نتیجه نتیجه تلاش های ملی برای غلبه بر جناح است.” “فلسطین در 13 سال گذشته برای بستن عرصه تفرقه و گشودن فصل جدیدی برای ادغام و مشارکت ، از یک لحظه تاریخی و مهم می گذرد.” “من گفتم که فتح همچنین گفتگوی ملی را برای تعیین جزئیات پیش بینی کرد.

حماس نیز فرمانی را اعلام کرد. حماس با صدور بیانیه ای خواستار برگزاری یک انتخابات عادلانه شد و گفت: “ما بسیار علاقه مندیم که موفقیت این انتخابات را ببینیم تا به نفع فلسطینیان باشد.”

گاردین با استناد به نظرسنجی مرکز تحقیقات سیاست فلسطین در دسامبر گذشته اعلام کرد که رقابت شدیدی هم برای انتخابات عمومی و هم برای انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی شده است. طبق یک نظرسنجی در آن زمان ، 38 درصد از نظرسنجی ها گفتند که در انتخابات عمومی به فتح و 34 درصد به حماس رأی می دهند. 50٪ از پاسخ دهندگان می گویند اسماعیل هنیا ، رهبر حماس و 43٪ را ترجیح می دهند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *