[ad_1]

طبق گزارش ها شفاف، حجت الاسلام والمسلمین رئیس جمهور حسن روحانی در جلسه هیئت دولت با تبریک ولادت امام رضا (ع) اظهار داشت: اگر نگاهی به زندگی امام رضا (ع) بیندازیم ، بخشی از آن درک ، خرد و جایگاه فرهنگی ویژه بزرگان است. ملت ایران.

وی افزود: “ایران از ابتدا خاندان پیامبر را دوست داشته است ، سیاستی دارد که امام هشتم ما از ابتدا اتخاذ کرده است. وی مدینه را ترک کرد و به مرو رفت تا برای دفاع از منافع و توضیح جهان اسلام در برابر سایر ادیان و بحث و گفتگو با آنها به ایران سفر کند.

روحانی افزود: اینکه بگوییم ما مسلمان و انقلابی هستیم این است که بگوییم باید به منافع جهان اسلام احترام بگذاریم. برای حفظ منافع جهان اسلام ، امام مایل است موضعی را که نمی خواهد بگیرد. انقلابی بودن به معنای فراموش نکردن اهداف مهم است.

رئیس جمهور ادامه داد: “در مورد انتخابات ، ما نباید منافع انقلاب را فدای انتخابات کنیم. انتخابات از جایگاه بالایی برخوردار است ، اما اهداف مهم را نباید فراموش کرد.

وی با اشاره به انتخاب دوره سیزدهم ریاست جمهوری گفت: انتخابات به تعبیری یکی از ارکان نظام است. اگر بگوییم جمهوری ستون نظام است ، جمهوری بدون انتخابات محقق نخواهد شد.

روحانی اظهار داشت: “جمهوری ستون مهمی در کنار اسلام است و ما باید برای حفظ آنها تلاش کنیم. اگر متزلزل شود ، کل سیستم متزلزل خواهد شد ؛ امیدوارم اگر به آن خدمت نکنیم ، آسیبی به آن نمی رسانیم.

رئیس جمهور با اشاره به اخلاق اسلامی و نقش آن در دین گفت: “ما باید جامعه ای داشته باشیم كه اگر كسی دروغ بگوید ، در جامعه نابود شود و هیچ كس به او توجه نكند.” این یعنی اسلام گرایی.

روحانی ادامه داد: آنچه برای اسلام مهم است اخلاق اسلامی است و در اخلاق و رفتار اسلامی ، صداقت ، صداقت ، احترام به صداقت مردم و مواردی از این دست مهم است که اگر به آنها آسیب برسد ، هیچ چیز از اسلام باقی نخواهد ماند.

وی افزود: اگر مجبور شویم در موضوع جمهوری فضا را باز كنیم و مردم را تحت پوشش خود قرار دهیم ، برای حذف بخش خاصی از جمعیت كه به اندیشه خاصی علاقه مند هستند ، ما به كشور خدمت نكرده ایم.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش های دولت برای برگزاری انتخابات گفت: اصل انتخابات بسیار مهم بود و یکی از وظایف دولت دوازدهم برگزاری انتخابات سالم و سالم طبق دستورالعمل های بهداشتی بود که این یک وظیفه مهم بود و انجام شد “

وی گفت: “ده ها هزار صندوق از صبح تا نیمه شب حضور دارند و مردم می توانند فردا صبح در صندوق رای حاضر شوند و گزینه های مردم را تعیین کنند ، این یک چیز عالی است و نباید به این دلیل باشد که در یک مکان قرار دارد.” بعدا ، ما انتخابات را نادیده می گیرند و ما باید به آن افتخار کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه حضور مردم در صندوق های رأی به ایالات متحده نشان می دهد که نمی تواند از جدا شدن ما از صندوق رأی و سیستم پشیمان شود ، گفت: “در متن تاج یک جنگ اقتصادی و نحوه انتخاب نامزدها و برخی از مسائل دیگر. ما مجبور نیستیم برای انتخابات بعدی مشکل را با سیستم و صندوق رأی حل کنیم. من فکر می کنم برای این مشکل راه حل روشنی وجود دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه انتخابات به پایان رسید و وزارت کشور ارقام رسمی را اعلام کرد ، گفت: آقای حجت الاسلام رئیسی به عنوان فردی که 3 میلیون رای لازم را کسب کرد از طرف مردم به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. همه ما باید کمک کنیم و هیچ تفاوتی بین دولت دوازدهم ، سیزدهم و چهاردهم وجود ندارد ، همه ما یک نظام و یک ملت هستیم و من باید به یکدیگر کمک کنم.

وی خاطرنشان کرد که صبح شنبه وزیر کشور به من اطلاع داد که فکر می کند نتایج انتخابات تقریباً روشن است ، با نود درصد آرا count شمارش شده و آقای رئیسی رئیس جمهور است. در آن زمان او را صدا کردم و سلام کردم. در آن زمان ، من قرار گذاشتم که ساعت 11 صبح به دفتر وی بروم و طبق سنت معمول سیاسی ، به دیدن کاندیدایی که بالاترین رای را کسب کرده و به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد ، رفتم.

ما باید تمام واقعیت های کشور را بدون کمبود به دولت بعدی ابلاغ کنیم

روحانی افزود: من از طریق تلفن ، شخصاً و كتباً به رئیس جمهور احوالپرسی كردم و البته در ملاقات شخصی ام با وی بحثهای بسیار خوبی در مورد مسائل خارجی و بین المللی ، داخلی و اقتصادی وجود داشت كه امروز این جلسه را با جلسه دوم با رئیس جمهور را انتخاب کردیم.

رئیس جمهور گفت: ما باید همه واقعیت های کشور را بدون استثنا به آنها بگوییم و برای دولت بعدی توضیح دهیم. ما دولت را در شرایط بسیار دشواری اداره کرده ایم و معتقدم دولت سیزدهم شرایط ساده تری خواهد داشت ، اما نه به این معنا که مشکلی پیش نیاید.

وی ادامه داد: در یک جنگ اقتصادی بی سابقه در تاریخ ایران و جهان ، ما از کشوری رنج برده ایم که توسط همه کشورها و بانک هایش محاصره شده است ، پول و روابط خارجی به صادرات و واردات آن بستگی دارد و حتی از واردات نیز رنج می بریم. دارو و غذا. “

رئیس جمهور گفت: “ما رنج زیادی دیدیم و در واردات مواد غذایی با مشكل روبرو شدیم.”

وی با استناد به گزارش افتخاری وزارت نفت در کارخانه گفت: وزارت نفت توانست مقداری از روغن را با پیچ و تاب های زیادی بفروشد و ارز را برای اداره کشور بچرخاند و تأمین کند.

روحانی با اشاره به ارائه وزارت نفت گفت: اگر دولت دست به دست هم داد و كار بزرگ وزارت نفت اتفاق نیفتاد ، یعنی صادرات نفت خام ، گاز و برق و پتروشیمی و فولاد ، کشور چگونه مدیریت می شود؟ “

رئیس جمهور گفت: “بعضی ها فقط می نشینند و صحبت می كنند. آنها به ما می گویند كه چرا به آسمان نگاه می كنید.” بله ، دولت به آسمان و رحمت خدا نگاه می کند ، البته ما همچنین به زمین ، یعنی تلاش مردم نگاه می کنیم. شما می گویید به بهشت ​​نگاه نکن و به درگاه خداوند دعا نکن ، اما ما این کار را می کنیم ، اما ما همچنین از مردم کمک می خواهیم.

روحانی به نقل از برخی افراد که مدام می گویند چرا فقط به برجام نگاه کردید ، گفت: من نمی دانم برجام چه لکه ای ایجاد کرد که تحمل ندارند.

دولت موفق شد بدون فروش نفت کشور را اداره کند

رئیس جمهور با بیان اینکه ترامپ خیانتکار و خبیث برجام را ترک کرده و دست ما در این توافق خالی مانده است ، گفت: آیا ما دستان خود را گرفتیم یا اقتصاد کشور را از نفت مستقل کردیم؟! ما کشور را بدون نفت اداره کردیم و هیچ کس برای اداره کشوری که از ابتدای کشف نفت تحت کنترل آن بود ، چنین کاری نکرد ، اما کسی به ما نگفت که از تلاش های پتروشیمی ها ، فولاد و فرآورده های نفتی خسته نشویم.

روحانی با اشاره به اینکه در این دولت ما اجازه ندادیم حقوق یکی دو روز به تأخیر بیفتد و همه اوراق به موقع پرداخت شود ، گفت: “این اتفاق منحصر به فرد در دولت یازدهم و دوازدهم اتفاق افتاد. همه امرار معاش به موقع و به صورت روزانه تأمین می شود ، اما چرا واقعیت را نمی گوییم؟

اگرچه دولت سه سال و نیم است که در حال جنگ اقتصادی در کشور است ، رئیس جمهور گفت: من به مردم ایران اعلام می کنم که دولت جنگ را خاتمه داده است.

وی با اشاره به اینکه به برکت ایثار مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری ، دولت ایالات متحده را به میز مذاکره در وین رساند و مسائل مهم را حل کرد ، گفت: وی به دکتر اراکچی اجازه داد که اکنون به وین برود و ظرف چند روز توافقنامه را نهایی کند و پس از آن تحریم ها برداشته خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما کار خود را انجام داده ایم و البته برخی تحولات سیاسی نیز وجود دارد که من نمی خواهم وارد آن شوم ، گفت: “عهد من با مردم این بود که ما تسلیم ایالات متحده نشویم و در مدت سه و نیم سالها جنگ و ما مواد لازم را وارد کردیم.

وی افزود: هیچ کارخانه ای به دلیل کمبود مواد اولیه از خارج به کشور وارد نشده و هیچ بیماری به دلیل کمبود تخت از بیمارستان خارج نشده است. این هنر و فداکاری ملت ماست و ما این کار و سفر را ادامه داده ایم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.