[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از وال استریت ژورنال ، با سقوط مرکز ولایات افغانستان در فراه ، باگلان و بدخشان در روز سه شنبه ، تعداد کل مراکز استان های تحت کنترل طالبان از 34 شهر به 9 مورد از 34 شهر افزایش یافت. آنها همچنین دایره خود را در اطراف مناطق وسیع هرات ، قندهار و مزارشریف تقویت کردند.

حنیف اتمر ، وزیر امور خارجه افغانستان در مصاحبه ای اظهار داشت که این حملات تعهدات طالبان بر اساس توافقنامه دوحه در فوریه 2020 برای تسریع در خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را نقض کرده است که این امر به واکنش بین المللی قوی منجر خواهد شد. وی از ایالات متحده و سایر کشورها خواست با تمدید تحریم های سازمان ملل متحد در مورد ممنوعیت سفر رهبران طالبان و استفاده از نیروی نظامی علیه این گروه واکنش نشان دهند.

اتمر گفت: “جامعه بین المللی گرد هم آمده است تا حملات طالبان به شهرها را متوقف کند.” این تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی است ، نه فقط افغانستان. حمله به شهرها پیامدهای بی ثبات کننده ای برای منطقه و جامعه بین المللی خواهد داشت ، نه تنها با اعزام پناهجویان ، بلکه با اعزام شبه نظامیان خارجی بیشتر به افغانستان ، و راه را برای ورود سایر گروه های تروریستی هموار می سازد.

وی افزود که طالبان به ویژه در مورد از سرگیری تحریم ها آسیب پذیر هستند ، زیرا تعداد قابل توجهی از رهبران این گروه در پایتخت قطر زندگی می کنند. وی گفت: “تمام جهان فریب طالبان را خورده است.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *