[ad_1]

… کمیته اطلاعات ملی سیدنی سیلار کره شمالی افسر

پیوند_انتخابی
[Сеул = Newsis]خبرنگار Hong-Sik Bae = سیدنی ملوان ، مذاکره کننده شش جانبه وزارت امور خارجه ایالات متحده ، پس از دیدار با کیم گان ، رئیس تیم برنامه ریزی دیپلماسی هسته ای کره شمالی در دفتر وزارت امور خارجه در جونگنو-گو ، سئول بعد از ظهر به س questionsالات خبرنگاران پاسخ می دهد. بیست و هفتم 2015/7/27

[email protected]

[서울=뉴시스]گزارشگر لی جائونگ = اطلاعات آمریكا اعلام كرد كه می تواند یك رویكرد چند جانبه را دنبال كند ، مانند گفتگوهای شش جانبه كه در آن كشورهای همسایه در شبه جزیره كره در حل مسئله هسته ای كره شمالی نقش دارند.

طبق صدای آمریکا (صدای ایالات متحده) ، سیدنی ملوان ، یک مقام کره شمالی در کمیته اطلاعات ملی ایالات متحده ، به 22 ام (به وقت محلی) گفت که “یک روش چند جانبه” مانند مذاکرات شش جانبه می تواند یک راه حل مسئله هسته ای کره شمالی.

طی یک مناظره آنلاین که آن روز به میزبانی م Instituteسسه مطالعات استراتژیک و بین المللی (CSIS) برگزار شد ، سایلر می تواند چین را به عنوان یک ذینفع حفظ کند و از طریق گفتگوهای شش جانبه با کره و ژاپن هماهنگی نزدیک داشته و گاهی از روسیه استفاده کند ، در مکالمات شش طرفه توضیح دهید که یک مزیت وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

دریانورد گفت: “من نمی دانم آیا می توان از اصطلاح” چند جانبه گرایی معکوس “استفاده کرد ، وی تأکید کرد که چنین اقدامی به ایالات متحده اجازه می دهد تا با هماهنگی با کره شمالی اطمینان زیادی در روند پیشرفت بدست آورد.

سیلور گفت که مذاکرات شش جانبه یا رویکرد چندجانبه که توسط دولت جورج دبلیو بوش برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی ترویج شد ، تا قبل از دولت ترامپ ادامه داشت.

اگرچه مذاکرات انجام نشده است ، دریانورد خاطرنشان کرد که در طول سالهای دولت باراک اوباما ، نماینده ای برای مذاکرات شش جانبه حضور داشته است (در ایالات متحده) و این به این دلیل است که (دولت اوباما) به یک رویکرد چند جانبه به کره شمالی.

در دولت اوباما ، او به عنوان دستیار شورای امنیت ملی کاخ سفید (NSC) کره و ژاپن و نماینده ویژه ای در مذاکرات شش جانبه وزارت امور خارجه خدمت می کند و برای سرویس اطلاعات ملی (DNI) و آژانس اطلاعات مرکزی (سیا). وی تقریباً 40 سال متخصص بوده است

در حال حاضر ، شورای اطلاعات ملی ، که ملوان به آن پاسخ می دهد ، بخشی از سرویس اطلاعات ملی (DNI) است و مسئول جمع آوری و ارزیابی اطلاعات مربوط به امنیت ملی ایالات متحده و ارائه آنها به کاخ سفید و دولت است.

پیش از این ، شش کشور از جمله ایالات متحده ، کره جنوبی ، کره شمالی ، ژاپن ، چین و روسیه مذاکرات شش جانبه را برای حل مسئله هسته ای کره شمالی از سال 2003 تا 2007 انجام داده بودند و در تاریخ 19.19 در سال 2005 به توافق رسیدند.

با این حال ، از آنجا که کره شمالی توافق نامه را در سال 2009 نقض کرد ، مذاکرات شش جانبه از سر گرفته نشده است.

سفیر سابق مارک ریپرت ، که میزبان این بحث بود ، در مورد نظرات سیلر در مورد مذاکرات شش جانبه اظهار داشت: “چند جانبه سازی یک مزیت دیگر در کاهش بار اتحاد دارد.”

در همان روز ، اما در یک نشست USIP ، جوزف یون ، نماینده ارشد سابق مذاکرات شش جانبه وزارت امور خارجه و نماینده ویژه سیاست کره شمالی ، با توجه به برداشت کره شمالی از شش جانبه ، احتمال از سرگیری را ارزیابی کرد. صحبت ها بد بود

همدردی مطبوعات مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *