[ad_1]

انتظار می رود Jurang-3 SLBM با برد 10 هزار کیلومتر یا بیشتر در سال 2025 مستقر شود.
چین 16 دانگ فنگ -41 را در اختیار دارد

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = گزارش های آژانس های آمریکایی در مورد تهدیدهای نظامی چین مانند Jurang (JL) -3 ، یک موشک بالستیک پرتاب شده با زیردریایی (SLBM) که توسط چین تولید می شود ، جلب توجه می کند.

به گزارش روزنامه Hong Kong South China Morning Post (SCMP) در تاریخ 25 ام ، مرکز ملی اطلاعات هوافضا نیروی هوایی ایالات متحده (NASIC) در گزارش اخیر خود گزارش داد ، “JL-3 یکی از موشک های بالستیک آزادیبخش مردم چین است ارتش قادر به حمله به قاره. تهدید.

تخمین زده می شود که برد JL-3 در دست توسعه به 10 هزار کیلومتر برسد. این افزایش قابل توجهی در برد فعال JL-2 است که 7200 کیلومتر است.

این موشک پس از تولید ، به زیردریایی های چینی اجازه می دهد تا در حالی که در نزدیکی دریا هستند ، با سلاح هسته ای به کل ایالات متحده حمله کنند.

به ویژه ، پهپادهای شلیک شده توسط زیردریایی ها که تشخیص آنها دشوار است ، بسیار خطرناک تر از موشک های شلیک شده از زمین یا هوا هستند.

تاکنون چین سه آزمایش JL-3 انجام داده است اما به طور رسمی وجود موشک را تأیید نکرده است.

پیش بینی می شود این موشک در سال 2025 در جنگ مستقر شود.

در اختیار داشتن JL-3 ضربه دوم قابل اعتمادی را به ارتش چین وارد می کند.

حمله دوم مفهوم حمله اول و جفت استراتژی هسته ای است. حمله اول یک حمله هسته ای پیشگیرانه با هدف تضعیف قدرت هسته ای دشمن و از دست دادن توانایی هسته ای وی برای تلافی جویی است و توانایی حمله دوم هنوز یک حمله هسته ای تلافی جویانه است که پس از دریافت اولین حمله دشمن خسارت زیادی به دشمن وارد خواهد کرد. . توانایی بودن

مالکوم دیویس ، محقق ارشد موسسه سیاست های استراتژیک ، یک اندیشکده استرالیایی ، گفت: “ساخت موشک بالستیک پرتاب شده در دریا ، مانند JL-3 ، با توجه به نیاز چین به تأمین قابلیت های آتش دوم بسیار مهم است.”

NASIC در گزارشی می گوید: “چین در حال حاضر 16 موشك بالستیك قاره پیما Dongfeng-41 (ICBM) دارد كه قادر به كشتن كل ایالات متحده است و تعداد موشكهای چینی كه می توانند در 5 سال آینده سرزمین اصلی را تهدید كنند بیش از 100 موشك است. پیش بینی می شود افزایش یابد. “

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *