[ad_1]

طبق گزارشات شفافدیمیتری پولیانسکی ، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل دیروز (چهارشنبه) از خبرنگاران پرسید که آیا شورای امنیت سازمان ملل متحد باید به حادثه اخیر خیابان مرسر در دریای عمان رسیدگی کند؟ وی گفت: اطلاعات ارائه شده از سوی رژیم صهیونیستی و برخی کشورها مانند انگلیس و آمریکا در روزهای اخیر کاملاً متناقض و بر اساس حدس و گمان است.

به گزارش خبرگزاری تس روسیه ، پولیانسکی در واکنش به اتهامات اخیر رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای غربی مانند آمریکا ، انگلیس و دیگر کشورهای جمهوری اسلامی درباره حادثه اخیر خیابان مرسر و تلاش برای محکومیت ایران در شورای امنیت ” ما به جزئیات نگاه می کنیم ، اطلاعات متناقض زیادی وجود دارد ، تجزیه و تحلیل های “حدسی” زیادی وجود دارد که ما آنها را به طور کامل رد می کنیم. ” “بنابراین ما باید حقایق را ثابت کنیم.”

صبح روز جمعه ، 28 آگوست ، یک گروه نظامی انگلیسی به نام Maritime Trade Operations در بیانیه ای کوتاه گفت که پنجشنبه شب یک کشتی در دریای عمان هدف قرار گرفت. وزارت دفاع انگلیس بعداً اعلام کرد که این کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی است و در 280 کیلومتری بندر الدکام مورد حمله قرار گرفته است.

جمعه شب ، Zodiac Maritime ، متعلق به ایال اوفر ، میلیاردر صهیونیستی مستقر در لندن ، اعلام کرد که دو خدمه کشتی تجاری مرسر خیابان در این حمله کشته شده اند.

تنها چند ساعت پس از این حادثه ، مقامات و رسانه های رژیم صهیونیستی بدون ارائه هیچ مدرکی مدعی شدند که ایران عامل حمله به کشتی تجاری در خیابان مرسر بوده است.

آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه آمریکا و دومینیک راب ، وزیر خارجه انگلیس نیز مدعی هستند که ایران در این حمله دست داشته است ، که به دنبال رژیم صهیونیستی است.

واکنش روسیه به سازمان ملل در حالی صورت گرفت که مقامات اسرائیلی در روزهای اخیر تمام تلاش خود را برای تشکیل جلسه شورای امنیت برای محکومیت ایران به دلیل حادثه خیابان مرسر و کشورهایی مانند انگلیس ، آمریکا و رومانی به کار بسته اند. آنها به رژیم صهیونیستی پیوستند و نامه ای به شورای امنیت علیه ایران نوشتند.

از سوی دیگر ، زهرا ارشادی ، معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ، در نامه ای به رئیس شورای امنیت به رژیم هشدار داد که با استناد به اظهارات تحریک آمیز اخیر مقامات رژیم صهیونیستی و تهدیدها منتظر پیامدهای کل این ماجراجویی است. از زور.. و محاسبات اشتباه احتمالی آنها.

جمهوری اسلامی ایران اتهامات رژیم صهیونیستی و مقامات غربی را رد کرده است. چند روز پیش سعید حتیب زاده ، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتر خود اتهامات رژیم صهیونیستی و مقامات غربی علیه ایران را تکذیب و هشدار داد.

حتیب زاده نوشت: «ایران به عنوان ضامن امنیت خلیج فارس بیانیه های تحریک آمیز و هماهنگ انگلیس و آمریکا را به شدت محکوم می کند. کسانی که در مورد حملات مکرر تروریستی به کشتی های ایران سکوت کرده اند ، اکنون بی اساس ایران را متهم می کنند. هر ماجراجویی ضدایرانی با واکنش فوری و قاطع روبرو خواهد شد. “

لازم به ذکر است که حتیب زاده پیشتر به این اظهارات پاسخ داده و نسبت به هرگونه ماجراجویی احتمالی هشدار داده بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.