[ad_1]

پیوند_انتخابی
[Сеул = Newsis]بانک مرکزی استرالیا برای تقویت اقتصاد نرخ بهره را در سطح دوم با رکورد کم 0.1٪ مسدود کرد. تصویر بانک رزرو استرالیا ، بانک مرکزی استرالیا است. (منبع عکس: ضبط صفحه اصلی) 2021.02.02

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جه جون = بانک مرکزی فدرال استرالیا (RBA) نرخ بهره اصلی خود را 0.10٪ ، نزدیک به صفر تعیین کرد تا همچنان از بهبود اقتصادی که به دلیل تأثیر اقتصادی در یک رکود اقتصادی شدید بود ، پشتیبانی کند. ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) از چین. دوباره یخ زد.

طبق گزارش ABC Broadcasting و آسوشیتدپرس ، RBA در آن روز جلسه سیاست مالی منظمی را برگزار کرد و تصمیم گرفت نرخ بهره استاندارد را در نوامبر گذشته به پایین ترین حد خود برساند تا اقتصاد متاثر از تاج 19 را تقویت کند. پیش بینی بازار نیز ثابت است نرخ پایه.

RBA توضیح داد که سیاست های مالی و مالی با نرخ پایین از اقتصاد متاثر از کرونا 19 پشتیبانی می کند ، هزینه های تأمین مالی را کاهش می دهد ، نرخ ارز را کاهش می دهد و از تأمین اعتبار حمایت می کند.

علاوه بر این ، در اولین جلسه سیاست مالی در سال جاری ، RBA تصمیم گرفت 100 میلیارد دلار استرالیا (تقریبا 85.6 تریلیون دلار) از اواسط آوریل ، زمانی که برنامه فعلی خرید اوراق قرضه به پایان رسید ، اضافه کند. نرخ رشد همانند اکنون 5 میلیارد دلار استرالیا برای هر سهم تعیین شد. همچنین تصمیم گرفته شد حداقل تا سال 2024 نرخ بهره حفظ شود.

RBA همچنین هدف 3 ساله خود را برای نرخ بهره 0.1٪ حفظ کرده و گفته است که تا زمانی که تورم محکم در گروه هدف 2-3٪ قرار نگیرد ، نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.

در مارس سال گذشته ، RBA در واکنش به گسترش کرونا 19 ، نرخ بهره پایه را دو بار کاهش داد و آن را به 0.25٪ کاهش داد و سپس نرخ بهره را در ماه نوامبر 0.15٪ دوباره کاهش داد.

در بیانیه ای پس از جلسه سیاست مالی فرماندار RBA فیلیپ روو اظهار داشت: “ما تا رسیدن به اهداف خود وضعیت مالی بسیار مطلوبی را حفظ خواهیم کرد.”

فرماندار روو در مورد بهبود اقتصاد استرالیا ابراز خوش بینی کرد. در استرالیا ، عفونت COVID-19 تا حد زیادی فروکش کرده است و اکثر شرکت ها نیز در حال از سرگیری فعالیت خود هستند.

RBA پیش بینی می کند که هر دو سال 2021 و 2022 تولید ناخالص داخلی (GDP) را 3.5٪ افزایش دهند.

در اوایل ماه ژوئن ، RBA پیش بینی می کند که در پایان سال 2019 قبل از حادثه با کرونا 19 به سطح خود برسد.

با این حال انتظار می رود نرخ بیکاری در سال 2021 حدود 6 درصد نوسان داشته باشد. RBA قبلی اشاره داشت که اگر نرخ بیکاری به زیر 4.5٪ برسد ، هیچ فشاری برای افزایش دستمزدها وجود ندارد.

هم اندیشی مطبوعات مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *