[ad_1]

وزیر تجارت “نامه ای به مدیر بازرگانی چین … بدون پاسخ”
“گفتگوهای رسمی با چین در سطح وزرا … منافع مشترک”

پیوند_انتخابی
[상하이=AP/뉴시스] یک بازدید کننده شراب استرالیایی را در نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE) که در 5 نوامبر سال گذشته (به وقت محلی) در شانگهای چین برگزار می شود ، تماشا می کند. 2021.02.03.

[서울=뉴시스] خبرنگار Nambitnara = اختلافات تجاری بین استرالیا و چین ، که ناشی از منشا آلودگی جدید به ویروس کرونا است (کرونا 19) ، نزدیک به یک سال است که نمی تواند به دستیابی به موفقیت برسد. وزیر تجارت استرالیا دن تهان در میان رسانه های راست افراطی چین که استرالیا را متهم می کنند خواستار گفتگو شده است.

طبق روزنامه Hong Kong South China Morning Post (SCMP) در تاریخ سوم (به وقت محلی) ، گلوبال تایمز ، رسانه راست افراطی چین ، به استرالیا گفت که “ما دوباره تبلیغات را تبلیغ می کنیم. ما علناً غر می زنیم.”

این سخنان وزیر تههان در مورد وانگ ونتائو که دسامبر گذشته به عنوان وزیر تجارت چین منصوب شد ، حمله کرد.

وزیر تهان ماه گذشته نامه ای به ژنرال وانگ ارسال کرد ، اما گفت که “با صبر و حوصله” منتظر می ماند و می گوید پاسخی دریافت نکرده است.

روز قبل ، وزیر تههان در مصاحبه ای با رادیو 2 گیگابایتی استرالیا از این وضعیت نام برد.

وی گفت: “رئیس دپارتمان تجارت چین تغییر کرده است و من نامه بسیار مفصلی را برای استقبال از انتصاب جدید نوشتم.” “من فقط گفتم که می خواهم همکاری سازنده ایجاد کنم زیرا بخشهای سودمند زیادی از روابط دو جانبه وجود دارد.

وی افزود: وی گفت که می خواهد مسائل مربوط به اختلاف تجاری فعلی را حل کند.

وی گفت: تقریباً سه سال و نیم می شود که ما در سطح وزیر تجارت با چین مذاکرات رسمی انجام داده ایم. وی تأكید كرد: “ما در تلاش هستیم تا این مسئله را حل كنیم. من فكر می كنم خوب خواهد بود.”

وی گفت: چین بزرگترین شریک تجاری دوجانبه ما است. “ما اشتراکات زیادی داریم. آنچه برای آنها می فرستیم برای آنها خوب است و آنچه آنها برای ما می فرستند برای ما خوب است.”

بعلاوه ، این کشور تمایل به کاهش وابستگی چین به تجارت را نشان داده است.

وی گفت: “نخست وزیر اعلام کرده است که از گفتگو بین چین و رهبر ملی برای رهبر استقبال می کند.” اما من می خواهم این را روشن کنم که ما همچنین به دنبال فرصت های جدید هستیم. همچنین قرار است هفته آینده نیز مورد بحث قرار گیرد. “

طبق اطلاعات اولیه منتشر شده در هفته گذشته ، صادرات استرالیا به چین در سال گذشته بالغ بر 144.5 میلیارد دلار آمریکا (حدود 120 تریلیون وون) بوده است که 2.16 درصد بیشتر از سال قبل است.

آوریل گذشته ، هنگامی که نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون خواستار حمایت از تحقیقات بین المللی در مورد منبع کرونا 19 شد ، روابط دو کشور در بدترین حالت بود.

از آن زمان ، چین یک سری اقدامات صادراتی را علیه استرالیا اجرا کرده است.

واردات از چهار کارخانه فرآوری گوشت استرالیا در ماه مه گذشته مسدود شده و تعرفه ضد دامپینگ 80.5٪ بر جو استرالیا در ماه مه اعمال شد.

در ماه نوامبر ، واردات زغال سنگ ، جو ، خرچنگ دریایی ، شراب و الوار استرالیا به طور شفاهی ممنوع شد. در همان ماه ، وانگ وون بن ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که انتقاد بیش از حد عمومی استرالیا از سین کیانگ ، تایوان و هنگ کنگ برای روابط دوجانبه “مسموم” است.

همچنین تعرفه ضد دامپینگ 107.1٪ تا 212.1٪ برای شراب استرالیایی وضع کرد. در اینجا تصمیم گرفته شد که سپرده مقابله با تعادل موقت 6.3٪ تا 6.4٪ اعمال شود ، که این مرحله قبلی تعویض نهایی است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز نیوز@newsis.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *