[ad_1]

“دولت بایدن آماده اعلام سیاست جامع در قبال چین نیست”
“یک استراتژی را امتحان کنید تا قورباغه ها را با آب گرم به آرامی از بین ببرید”

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]

[서울=뉴시스] گزارشگر ی سونگ مون = کارشناسان چینی گفتند این یک نشانه منفی است وقتی رویکرد جو بایدن در مورد دولت آمریکا “صبر استراتژیک” بود.

وی-وین ، یک محقق ارشد در انستیتوی تحقیقات مالی چونگ یانگ در دانشگاه خلق ، یکی از محققان رسمی چین ، در مصاحبه ای با ایالت گلوبال تایمز در تاریخ 26 گفت: “صبر دولت بایدن به معنای تبدیل شدن به وزارت. “اما منطقی تر و محکم تر. این بدان معنی است که ما تاکتیک های سیستماتیک (ضدچینی) را توسعه خواهیم داد.”

محقق هئو همچنین تحلیل می کند که صبر استراتژیک قصد دولت بایدن را برای بازگرداندن روابط آسیب دیده ایالات متحده و چین آشکار نمی کند ، بلکه فقط برای به دست آوردن زمان برای استراتژی بهتر برای تسلط چین آشکار می کند.

محقق لوکسیانگ از آکادمی علوم اجتماعی چین نیز گفت: “صبر و شکیبایی که توسط دولت بایدن ابراز شده پیچیده است.” نه ، “تحلیل کردم.

کارشناسان چینی تحلیل کرده اند که “صبر” نشان می دهد نخبگان آمریکایی استراتژی خود را در قبال چین تغییر داده اند. به عبارت دیگر ، اگر دولت ترامپ برای کشتن قورباغه ها از “آب گرم” استفاده کند ، دولت بایدن به آرامی سعی می کند قورباغه ها را با “آب گرم” بکشد.

دولت بایدن هنوز چین را به عنوان یک رقیب استراتژیک می داند ، اما پیش بینی می کند برخلاف دولت قبلی رویکردی رادیکال یا بی پروا نخواهد داشت.

ریو گفت: “صبر استراتژیک همچنین به معنی احتیاط است.” “علاوه بر این ، از آنجا که روابط ایالات متحده و چین از قبل سقوط کرده است ، چنین استراتژی می تواند نشانه مثبت کاهش تنش ها یا از سرگیری گفتگو باشد.”

ژانگ ویوی ، رئیس م Instituteسسه تحقیقات چین در دانشگاه فودان ، گفت: “دولت بایدن با سه چالش اصلی روبرو شده است.”

وی گفت: “رئیس جمهور بایدن می تواند با چین مصالحه کند ، اما چین باید صبور و محتاط باشد.” وی افزود: مهم نیست كه ایالات متحده چگونه تاكتیك ها یا استراتژی های خود را تغییر دهد ، چین باید استقلال علمی و فن آوری خود را تقویت كند و به دنبال راه حل هایی مانند وحدت میهن (حل مسئله تایوان) باشد.

وی ، محقق ژانگ گفت: از آنجا که جامعه آمریکا به شدت دچار تفرقه شده است ، ترامپیسم ممکن است در سال 2024 بازگردد. دوران بایدن ممکن است فقط یک دوره انتقالی باشد. “

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *