[ad_1]

وی اعلام کرد: “چندین موشک زمین به هوا در شامگاه سوم پرتاب شد.”
پروازها از بلندی های اشغالی جولان

پیوند_انتخابی
[이들리브(시리아)=AP/뉴시스]مراسم تشییع جنازه برای افراد کشته شده در حمله هوایی به یک مرکز آموزش نظامی شورشیان در تاریخ 26 ام (به وقت محلی) در ادلب سوریه برگزار می شود. طبق دیده بان حقوق بشر سوریه ، مستقر در انگلیس ، در این حمله هوایی 78 نفر کشته و نزدیک به 90 نفر زخمی شدند. 2020.10.27

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye: army ارتش سوریه اعلام کرد که اسرائیل شامگاه سوم (به وقت محلی) چندین نیروی زمینی و هوایی را به سمت جنوب سوریه شلیک کرده است و خسارت فقط مادی بوده است.

به گزارش آسوشیتدپرس و دیگران ، یک افسر نظامی سوری که این بیانیه را صادر کرده گفت شبکه دفاع هوایی سوریه به دلیل حمله هوایی اسرائیل بلافاصله عملیاتی شد. این افسر ناشناس گفت موشک های اسرائیلی از بلندی های جولان آمده اند ، اما دقیقاً نگفته است که این اهداف چه بوده است.

در آن روز گزارش شد که ساکنان پایتخت دمشق چندین انفجار را شنیده اند. رسانه های دولتی سوریه گزارش دادند که این انفجارها صدای دفاع هوایی سوریه در حال شلیک موشک هایی است که از جنوب پرواز می کنند.

پخش و گزارش های دولت سوریه همچنین مشخص نمی کند که اهداف موشک کجا بوده است.

با این حال ، دیده بان حقوق بشر سوریه از سازمان نظارت نظامی مستقر در انگلیس اعلام کرد این حمله به اهداف نیروهای دولت سوریه و متحدان شبه نظامیان ایرانی در استان کوناترا در جنوب سوریه ، همسایگان جولان جولان تحت اشغال اسرائیل انجام شده است. او گفت ، عنوان این گروه همچنین می گوید حمله هوایی باعث ایجاد گرایش عظیمی شده است.

اسرائیل به طور معمول در مورد این گزارش ها توضیحی نمی دهد ، اما طی سال ها بارها صدها حمله موشکی به اهداف نظامی مرتبط با ایران در سوریه انجام داده است.

حملات مخفی نظامی به ایران اسرائیلی و متحدان ایرانی طی ماههای اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. بمباران شبه نظامیان در سوریه و لبنان و همچنین حملات سایبری در این نبردها نقش دارند.

اسرائیل می ترسد که جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده رویکرد قدردانی بیشتری نسبت به ایران داشته باشد. رئیس جمهور بایدن از برنامه های بازگرداندن توافق هسته ای غرب و غرب 2015 با ایران خبر داد ، که اسرائیل سرسختانه با آن مخالفت کرد و سرانجام ترامپ آن را پس گرفت.

رسانه های سوریه گزارش می دهند که از ژانویه سال جاری بمباران اسرائیل در شرق سوریه شدت گرفته است که بدترین مورد در حدود 10 سال گذشته است.

طبق دیده بان حقوق بشر ، یک سازمان نظارتی غیرنظامی در سوریه ، حملات هوایی اسرائیل حداقل 18 بار به دیر الجور در مرز عراق متمرکز شده و چندین انبار اسلحه را منهدم کرده است. در نتیجه ، 14 سرباز سوری و 16 عراقی و 11 افغان ، اعضای گروه مسلح مورد حمایت ایران ، کشته شدند. ده ها نفر زخمی شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که در سال 2020 ، حملات هوایی اسرائیل به سوریه 39 بار انجام شد که 139 واحد نظامی ، زرادخانه ، وسایل نقلیه و بسیاری اهداف دیگر را مورد اصابت قرار داد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *