[ad_1]

روبیو “استیضاح ، من فکر می کنم احمقانه است”
این دایره همچنین “از نظر قانون اساسی غیر عملی” است

پیوند_انتخابی
[메릴랜드=AP/뉴시스] در 20 ام (به وقت محلی) ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده و بانوی اول ملانیا ، دستان خود را قبل از سوار شدن به نیروی هوایی یک در پایگاه نیروی هوایی اندروز در مریلند تکان دادند. رئیس جمهور ترامپ ساعاتی قبل از روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهور منتخب کاخ سفید را ترک کرد. 2021.01.20.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین نامبیت نارا = اختلاف در حزب جمهوری خواه به دلیل لایحه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا.

روز 24 (به وقت محلی) ، میت رامنی ، سناتور جمهوری خواه ایالات متحده در مصاحبه ای با CNN گفت: “من وکلا را از هر دو طرف خواهم شنید ، اما فکر می کنم کاملاً واضح است که تجربه (استیضاح پس از بازنشستگی) قانونی است. “استیضاح.

وی گفت: حتی اگر کسی دفتر کاخ سفید را ترک کند و روند استیضاح را انجام دهد ، این دیدگاه که قانون اساسی است از نظر قانونی رایج است.

نماینده رامنی چهره اصلی علیه ترامپ در حزب جمهوریخواه است. وی از رئیس جمهور سابق ترامپ به دلیل تحریک معترضان در رابطه با حمله به کنگره طرفداران رئیس جمهور سابق ترامپ در روز ششم انتقاد کرد.

از طرف دیگر ، در همان روز ، سناتور مارکو روبیو در مصاحبه ای با فاکس نیوز یکشنبه او را به “بیش از هر چیز ، فکر می کنم روند احمقانه ای است” متهم کرد.

وی تأکید کرد که استیضاح رئیس جمهور سابق ترامپ “من فکر می کنم نتیجه مثبتی ندارد.” من فکر کردم که استیضاح با آتش سوزی هایی که در حال افزایش است کشور را تغذیه خواهد کرد.

نماینده روبیو گفت کسی “باید در برابر حمله طرفداران ترامپ به کنگره پاسخگو باشد” ، اما گفت که استیضاح راه صحیحی نیست.

وی از ترامپ به عنوان “متکبر” انتقاد کرد.

مایک کروگ ، نماینده مجلس ، در مصاحبه با NBC “در میان مطبوعات” نیز از استیضاح ترامپ انتقاد کرد و گفت: “قابل تأمل نیست”.

وی اظهار داشت که “من فکر نمی کنم استیضاح علیه رئیس جمهور سابق طبق قانون اساسی عملی باشد.”

تام كاتن ، نماينده كنگره ، همچنين در روز 24 گفت: “بسياري از آمريكايي ها تصور مي كنند كه براي سنا عجيب است كه فردي را كه يك هفته پيش بازنشسته شد (ترامپ رئيس جمهور سابق) بازنشسته و وقت بگذارد.

در آن روز ، سناتور جان کانین در توئیتر خود نوشت ، “اگر استیضاح رئیس جمهور سابق ایده خوبی است ، در مورد روسای جمهور سابق دموکرات که حزب جمهوری خواه به حزب اکثریت در سال 2022 تبدیل شد ، چه می کنید. بیایید در مورد آن فکر کنیم و تمام تلاش خود را برای کشور انجام دهیم. ”

پیش از این مجلس نمایندگان در سیزدهم ، یک هفته قبل از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ ، لایحه استیضاح را تصویب کرد. همه 222 دموکرات ، اکثر مجلس نمایندگان و 10 جمهوری خواه با این توافق نظر داشتند.

قرار است سنا دادگاه های استیضاح را از 8 فوریه آغاز کند.

در روند استیضاح سنا ، رئیس جمهور سابق ترامپ محکوم شد و 67 نفر باید به استیضاح نهایی رای دهند. با فرض موافقت همه 50 سناتور دموکرات ، 17 سناتور جمهوری خواه باید به آن بپیوندند.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که استیضاح رئیس جمهور که به دوره خود پایان داده است ، جلوگیری از به چالش کشیدن ترامپ برای انتخاب مجدد وی در سال 2024 است.

◎ Sympathy Press Newsis [email protected] ، [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *