[ad_1]

موسسه علوم و فناوری آبزیان فدرال سوئیس (EAWAG) 2 مطالعه می کند
تجزیه و تحلیل 350 مورد از کالاهای چند تماسی مانند دستگیره درب فروشگاه و ماشین های فروش
کمتر از 5 نفر از هر 10 هزار نفر مبتلا هستند

[제네바= 신화/뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = انستیتوی علوم و فناوری آبزیان فدرال سوئیس (EAWAG) گفت: هنگامی که فرد سطح شیئی آلوده به ویروس کرونا 19 را لمس می کند ، احتمال ابتلا به عفونت ویروسی جدید (کرونا 19) وجود دارد بسیار کم و 5 از 10 هزار نفر. او اخیراً دو مقاله تحقیقاتی با محتوای “کار نمی کند” را منتشر کرد.

هر دو مطالعه که در چهارم (به وقت محلی) منتشر شده است ، توسط دانشمندان EAWAG انجام شده است. این شامل 350 نمونه گرفته شده از سطح اشیایی است که مردم معمولاً در زندگی روزمره خود لمس می کنند ، مانند دستگیره درب در ساختمان ها یا مغازه ها ، صفحه کلید در صندوق های خودکار (خودپردازها) و دکمه های راهنمای چراغ راهنمایی. این نتیجه تحلیل است.

در نتیجه این مطالعه ، فقط 29 اثر از ویروس کرونا در سطوح این اجسام یافت شد. محققان گفتند: “غلظت ویروس به قدری کم است که حتی در صورت تماس سطح با آن ، خطر عفونت بسیار کم است.”

با این حال ، محققان دریافتند که این نتایج در مورد اشیایی که هنگام سرفه یا عطسه به راحتی بسته می شوند مانند میزهای غذا خوری یا بشقاب ها اعمال نمی شود. در این حالت ممکن است “قطره یا ترشح با غلظت بسیار بالای ویروس” وجود داشته باشد.

به طور خاص ، یکی از دو مقاله علمی بر لزوم اقدامات فردی مانند توجه فردی و استفاده از مواد ضدعفونی کننده دست تأکید دارد.

همچنین مشخص شده است که پاک کردن و ضد عفونی کردن سطح دستگیره های درب یا چیزهایی که توسط بسیاری از افراد لمس می شود ، از ضد عفونی کردن دستهای فردی م effectiveثرتر است و شستن یا ضد عفونی کردن دستها مثرترین روش برای کاهش خطر عفونت است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *