[ad_1]

“تأمین ناکافی ، ممنوعیت صادرات … فناوری باید به اشتراک گذاشته شود”

پیوند_انتخابی
[밸리스트림=AP/뉴시스]در 21 (به وقت محلی) در بیمارستان Long Island Valley Stream در نیویورک ، یک کارگر پزشکی واکسن Corona 19 مودنا را واکسینه کرد. 20/12/2020

[서울=뉴시스]گزارشگر Ji-Ye Lee = اتحاد واکسن مردم ، اتحادی از یک سازمان بین المللی که به کارگیری کالاهای عمومی برای واکسن های جدید علیه عفونت ویروس کرونا (کرونا 1) متمرکز است ، از تولیدکنندگان واکسن خواست که دیگر از منافع و تقسیم فن آوری استفاده نکنند.

اتحاد واکسن در بیانیه ای در تاریخ 5 (به وقت محلی) گفت که “واکسن های بی خطر و م forثر برای همه به دلیل حمایت از انحصار و انحصار شرکت های دارویی به طور مصنوعی توزیع می شود.”

Pfizer · Bioentech ، Modena و AstraZeneca در تلاشند تا به اندازه کافی برای یک سوم جمعیت جهان تولید کنند ، اما آنها گفتند که فقط کشورهای ثروتمند مقادیر زیادی خریداری کرده اند.

اتحادیه واکسن نگران بود که تهیه واکسن در سراسر جهان کم باشد و صادرات واکسن ممنوع باشد.

آنها استدلال كردند كه دولت ها و شركت هاي داروسازي بايد موانع مصنوعي را برطرف كنند ، اجراي حقوق مالكيت معنوي مربوط به واكسن ها را متوقف كرده و كنترل انحصار را از طريق تسهيم فناوري پايان دهند.

وی گفت: “فقط در این صورت است كه همه می توانند با سرعت بیشتری به واكسن در هر كجا دسترسی داشته باشند.”

آنا ماریوت آکسفام ، مدیر سیاست های بهداشتی ، گفت: “ما امیدواریم که شرکت هایی مانند Modena ، Pfizer و Bioentech سودهای کلان مالی را بدست آورند ، از به اشتراک گذاری فناوری خودداری کنند و از حقوق مالکیت معنوی چشم پوشی کنند و سعی کنند واکسن های موفقیت آمیز توزیع کنند.

وی گفت: “(این شرکت ها) از یارانه های عظیم عمومی بهره مند می شوند.” وی گفت: “این رفتار باعث از بین رفتن زندگی و طولانی شدن رنج اقتصادی خواهد شد.”

فدراسیون واکسن همچنین کشورهای پیشرفته ای مانند ایالات متحده و آلمان را به سرمایه گذاری در امکانات تولید واکسن در کشورهای در حال توسعه دعوت کرده است.

هیدی چو ، مسئول ستاد و سیاست تبلیغات Global Justice Now (GJN) گفت: “در طی همه گیری ، کشتی های دریایی طبق معمول گم شده اند.” وی گفت: “در طول جنگ ، شركتها اغلب برای رسیدن به هدف رقابت می كنند. من آن را كنار گذاشتم.”

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *