[ad_1]

پیوند_انتخابی
[다람살라=AP/뉴시스]سومین روز (به وقت محلی) در دارامسالا ، هند ، تبتی ها در حالی که به بازی های المپیک زمستانی پکن در سال 2022 اعتراض داشتند ، پنج مترسک آویزان به 5 حلقه اجرا کردند. آنها گفتند که بازی های المپیک زمستانی پکن یک “نسل کشی” است و پنج مترسک نماد تبت ، تایوان ، هنگ کنگ ، مغولستان داخلی و ترکستان شرقی است. 2021.02.03.

[도쿄=AP/뉴시스]خبرنگار یو سه جین = 180 سازمان حقوق بشری خواستار تحریم بازی های المپیک زمستانی 2022 در ارتباط با نقض حقوق بشر علیه اقلیت ها در چین در تاریخ سوم شدند.

قرار است بازی های المپیک زمستانی پکن از 4 فوریه 2022 آغاز شود و با وجود همه گیری ویروس کرونا (برنامه کرونا 19) طبق برنامه انجام می شود.

گروه های مدافع حقوق بشر متشکل از گروه هایی به نمایندگی از تبتی ها ، اویغورها ، مغولان داخلی و ساکنان هنگ کنگ نامه ای سرگشاده صادر کرده و خواستار تحریم دولت از بازی های المپیک زمستانی پکن از سوی دولت شده اند تا از آن برای تشدید سرکوب در برابر اختلافات و نقض وحشتناک حقوق بشر استفاده نشود. دولت چین

پیش از این ، گروه های مدافع حقوق بشر از کمیته بین المللی المپیک (IOC) خواسته بودند که محل بازی های المپیک زمستانی را از چین منتقل کند. با این حال ، کمیته بین المللی المپیک این خواسته ها را نادیده گرفت و گفت که کمیته بین المللی المپیک چیزی بیش از یک سازمان ورزشی نیست که هیچ ارتباطی با سیاست ندارد.

گروه های مدافع حقوق بشر IOC را محکوم کردند که هیچ اقدامی نکرده و گفته است: “اکنون دولت ها باید قدم بردارند و نشان دهند که اراده سیاسی برای مقابله با نقض حقوق بشر در چین را دارند.”

پکن متعهد شده است تا با میزبانی از بازی های المپیک زمستانی 2008 ، حقوق بشر در چین را بهبود بخشد. با این حال ، گروه های مدافع حقوق بشر می گویند که برگزاری بازی های المپیک زمستانی ، حملات به جوامع تحت ستم را تشدید می کند.

چین انتقاد از چین را رد کرد و گفت این کشور در امور داخلی دخالت می کند و تلاش می کند تا این ورزش را سیاسی کند. یک مقام چینی اظهار داشت ادعاهای چین در مورد نقض حقوق بشر “دروغ قرن” است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *