[ad_1]

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] واکسن کرونا 19 دانشگاه AstraZeneca-Oxford ، که از 4 ژانویه در انگلستان واکسینه می شود ، از روز دوم در بیمارستان های یک شهر در انگلیس توزیع می شود و کادر پزشکی آن را در دست دارند. 3 ژانویه 2021

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم جونگ اون = مقامات اتحادیه اروپا (EU) قرار است در تاریخ 25 ام با مدیران AstraZeneca دیدار کنند تا توضیحاتی را ارائه دهند ، وی گفت که چهار روز پیش به طور ناگهانی تأمین واکسن کرونا 19 قطع شد.

AstraZeneca ، یک شرکت دارویی مستقر در انگلستان و سوئد ، در تاریخ 22 گفت که بعید است بتواند با توجه به شرایط تولید ، تا پایان ماه مارس مقدار موافقت شده واکسن را به موقع به اتحادیه اروپا برساند.

به ویژه ، رویترز به نقل از مقامات اتحادیه اروپا معتقد است که حجم قرارداد 60٪ کاهش می یابد و منجر به تزریق فقط 31 میلیون مورد می شود.

واکسن AstraZeneca-Oxford University در مراحل اولیه توسعه در خط مقدم بود ، اما یک مشکل در وسط ظاهر شد. واکسن AstraZeneca (AZ) تا 30 دسامبر در انگلستان برای استفاده اضطراری تأیید نشده بود و بررسی مقامات بهداشتی اتحادیه اروپا تا 29 ژانویه برنامه ریزی نشده بود و ایالات متحده نمی توانست برای آن درخواست دهد.

اواخر سال گذشته ، AZ برنامه تأمین جهانی خود را برای سال 2021 از 500 میلیون تزریق به 600 میلیون تزریق در اواخر سال گذشته افزایش داد و گفت 1 میلیارد عمل ممکن است ، اما حتی این برنامه تحویل با امسال مطابقت ندارد.

رویترز گفت ، AstraZeneca در ابتدا موافقت كرد كه حداقل 300 میلیون تزریق به اتحادیه اروپا در ماه آگوست سال گذشته انجام دهد و پیش پرداخت 366 میلیون یورو (450 میلیارد درآمد) را دریافت كرد. هنگامی که بیماری همه گیر در جریان بود ، اولین توافق نامه واکسن در اتحادیه اروپا بود.

سه روز پیش ، AstraZeneca گفت: “از آنجا که انتظار می رود تولید در ظرفیت تولید در زنجیره تأمین اروپا کاهش یابد ، تحویل اولیه تا ماه مارس کمتر از وعده اولیه خواهد بود.”

یک هفته پیش ، بزرگترین کارخانه واکسن در جهان ، AstraZeneca و همچنین واکسن Pfizer ، برای آتش سوزی به م toسسه تحقیقات سرم ، یک شرکت دارویی خصوصی در هند ارسال شدند.

با این حال ، تاسیساتی که AstraZeneca از آن صحبت می کند یک کارخانه تولید واکسن است که توسط شریک Novasep در بلژیک اداره می شود. کمیسیون اتحادیه اروپا که به دلیل عدم ارائه واکسن Pfizer طبق برنامه مورد انتقاد گسترده کشورهای عضو قرار گرفته است ، خواستار توضیح و ملاقات با مدیران AstraZeneca شده است.

از سوی دیگر ، Pfizer که در سال 2021 میزان عرضه جهانی را از 1.3 میلیارد تزریق به 2 میلیارد تزریق افزایش داده بود ، اعلام کرد که به دلیل محدودیت در بهره برداری از تاسیسات توسعه موجود ، نزدیک به یک ماه از میزان عرضه به اتحادیه اروپا کاسته خواهد شد. به کاهش یافت.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *