[ad_1]

جمهوری خواه “موضوع روند استیضاح برای کارهای فعلی قابل استفاده نیست …”
دموکراتیک “سابقه دیوان سالاری بازنشسته وجود دارد … شما باید هم اخراج و هم رد صلاحیت را در نظر بگیرید”

پیوند_انتخابی
[알라모=AP/뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده در بازدید از سد مرزی مکزیک در آلامو ، تگزاس در 12 (به وقت محلی) صحبت کرد. 1321.01.13.

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ وون = همانطور که تصمیم استیضاح سنا علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از انقضای دوره ریاست جمهوری وی اتفاق می افتد ، توانایی رئیس جمهور پیشین در استیضاح به عنوان یک مسئله اساسی مطرح شده است.

در حالی که حزب جمهوری خواه استدلال می كند كه رئیس جمهور سابق مشمول استیضاح نیست ، اما حزب دموكرات تا آنجا كه ممكن است با لایحه استیضاح مخالف است ، زیرا این قانون با اخراج و رد صلاحیت مقابله می كند.

به گزارش سی.ان.ان در تاریخ 14 (به وقت محلی) ، رئیس جمهور ترامپ احتمالاً ادعا خواهد کرد که آغاز روند استیضاح علیه رئیس جمهور بازنشسته امکان پذیر نیست.

آنها تأکید می کنند که هیچ سابقه ای برای استیضاح علیه رئیس جمهور سابق وجود ندارد. سنا هیچگونه اختیارات قانون اساسی برای استیضاح رئیس جمهور پیشین که به یک غیرنظامی تبدیل شده است ندارد.

پات تومی ، سناتور جمهوری خواه گفت: “اینکه آیا مجلس سنا از صلاحیت قانون اساسی برای استیضاح رئیس جمهوری که دیگر در این سمت نیست ، قابل بحث است.” وی گفت: من به عنوان یک سناتور تمام تلاش خود را خواهم کرد تا استدلال های هر دو طرف مجلس عوام و رئیس جمهور ترامپ را در نظر بگیرم.

آلن تساویتس که اولین مدافع استیضاح رئیس جمهور ترامپ بود ، در مصاحبه با فاکس نیوز به فاکس نیوز گفت: “قانون اساسی می گوید اگر رئیس جمهور استیضاح شود ، وی از سمت ریاست جمهوری کناره گیری خواهد کرد. این خلاف رئیس جمهور سابق نیست.” ) “، وی تأکید کرد.

با این حال ، حزب دموکرات و برخی از مشروطه خواهان استدلال های متناقضی ارائه می دهند.

انتظار می رود جیمی راسکین ، نماینده مجلس ، محقق قانون اساسی و رئیس کمیته کیفرخواست اتاق استیضاح ، سابقه سنا برای محکومیت یک مقام بازنشسته فدرال را رد کند.

استفان بلادک ، تحلیلگر CNN و استاد حقوق در دانشگاه تگزاس ، گفت که مجلس نمایندگان لایحه استیضاح علیه وزیر دفاع را که قبلاً در سال 1876 استعفا داده بود تصویب کرد و سنا یک بار نیز از قدرت خود برای استیضاح استفاده کرده است. مقام سابق

وی در پایان گفت: “تصمیم استیضاح سنا نه تنها واجد شرایط استعفا از مناصب عمومی نیست ، بلکه همچنین شرایط لازم برای تصدی هر سمت مربوط به شرافت ، اعتماد یا منافع در ایالات متحده را ندارد.”

“در روند استیضاح ، شما باید دو تصمیم بگیرید. ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا شما را اخراج کنید و سپس باید تصمیم بگیرید که آیا در آینده از دفتر فدرال رد صلاحیت شوید.” وی افزود: از هشت مقام تحمیل شده توسط سنا ، تنها سه نفر تصمیم به رد صلاحیت کرده اند ، این نشان می دهد که اخراج و رد صلاحیت از مسائل جداگانه است.

میچ مک کانل ، رهبر جمهوری خواه سنا ، که کلید روند استیضاح را در اختیار دارد ، در این باره توضیحی نداد. با این حال ، CNN تحلیل می کند که سناتورهای جمهوری خواه ، از جمله نماینده کنگره ، مک کانل ، ممکن است توافق کنند که روند استیضاح علیه رئیس جمهور سابق خلاف قانون اساسی است.

در عین حال ، نظرات درمورد اینکه چه کسی مسئول روند استیضاح است ، متفاوت است.

قانون اساسی آمریکا رئیس دادگستری را ملزم می کند که بر روند استیضاح ریاست کند. با این حال ، نظرات در مورد اینکه آیا این باید به همان اندازه در مورد رئیس جمهور سابق ، که یک غیرنظامی تبدیل شده است ، اعمال شود ، متفاوت است. با این حال ، اگر روند استیضاح از نوزدهم ، یک روز قبل از دوره ترامپ آغاز شود ، جان رابرتز ، قاضی دادگاه عالی می تواند کار خود را آغاز کند.

پیش از این ، مک کانل ، نماینده مجلس گفته بود که تصمیم برای استیضاح سنا می تواند پس از نوزدهم ، اولین جلسه عادی آغاز شود و با توجه به رویه ها و موارد قبلی ، احتمال اینکه استیضاح قبل از دوره ترامپ انجام شود وجود ندارد.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.