[ad_1]

“واکسن پس از دستکاری به روشی که اعتماد را از بین ببرد ، منقضی می شود”
EMA حمله سایبری را در ماه دسامبر کشف و تحقیقات را آغاز کرد

پیوند_انتخابی
[토리노=AP/뉴시스]واکسن Pfizer Biontech Corona 19. ژانویه 3 ، 2021

[런던=뉴시스] گزارشگر Ji-Ye Lee = آژانس دارویی اروپا (EMA) فاش کرد که هکرها پس از جمع آوری داده ها برای ارزیابی واکسن برای عفونت ویروس کرونا ، اطلاعات نشت کردند (کرونا 19).

EMA در بیانیه خود در تاریخ 15th (به وقت محلی) اظهار داشت که برخی از اسناد واکسن تاج 19 که به صورت آنلاین درز کرده است ، ایمیل های داخلی محرمانه ای است که از ماه نوامبر در رابطه با روند ارزیابی واکسن ارسال و دریافت شده است.

“مجرمان پس از دستکاری در مکاتبات خود به روشی که بتواند اعتبار واکسن را تضعیف کند ، نشت کردند.”

EMA ارگان مسئول ارزیابی و تأیید واکسن ها در اتحادیه اروپا است. آنها گفتند که در 9 ماه گذشته توسط حمله سایبری مورد حمله قرار گرفتند و تحقیقات را آغاز کرده اند.

در 12th این ماه ، مشخص شد که واکسن Crown19 و اسناد مربوط به داروهای شخص ثالث از طریق هک به طور غیرقانونی دسترسی پیدا کرده اند و برخی از آنها به صورت آنلاین درز کرده اند. هیچ هدف یا میزان خاصی از خسارت ذکر نشده است.

اتحادیه اروپا واکسن COVID-19 را که توسط شرکت دارویی Pfizer ، Bioentech آلمان و Modena ایالات متحده تهیه شده است ، طبق توصیه EMA تأیید کرده و در 27 کشور عضو واکسینه می شود.

از آنجایی که تولید و توزیع واکسن کرونا 19 در جریان است ، حملات سایبری که آن را هدف قرار می دهند نیز در حال افزایش است.

رسانه های انگلیسی-آمریکایی بارها گزارش داده اند که هکرها با حمایت دولت های کره شمالی ، چین ، روسیه و ایران در تلاشند اسرار واکسن کرونا 19 را از کشورهای غربی بدزدند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *