[ad_1]

طبق گزارشات شفافدر آستانه 10 سپتامبر ، روز پدافند هوایی ارتش ، نسل جدید سامانه موشکی مرصاد 16 محلی در صحرای مرکزی ایران با موفقیت در برابر اهداف خود ارزیابی شد.

سرتیپ محمد یوسفی هوشگل ، معاون عملیات نیروی هوایی ارتش با استقبال از هفته دفاع گفت: “سامانه موشکی مرصاد 16 کاملاً محلی است و از فناوری های جدید برای مقابله با جنگ الکترونیکی و درگیری همزمان با چندین هدف متخاصم استفاده می کند.” “

وی افزود: برای اولین بار سامانه موشکی مرصاد 16 تحت کنترل شبکه دفاعی یکپارچه قرار گرفت و مرکز فرماندهی و کنترل ولیعصر (عج) اهدافی را پیدا ، شناسایی ، برخورد و منهدم کرد.

خوشلب با بیان اینکه تحرک و چابکی بالا ویژگی اصلی و منحصر به فرد این سامانه است ، افزود: سامانه مرصاد 16 قادر است در ارتفاعات پایین مانند اهداف دریایی با اهداف با سرعت بالا کنار بیاید.

معاون عملیات نیروهای پدافند هوایی ارتش با تاکید بر اینکه ارتباط با شبکه یکپارچه در قالب داده و محیط کاملاً ایمن صورت می گیرد ، گفت: این پایگاه بلافاصله اهداف را به شبکه تحویل می دهد و مرکز فرماندهی می تواند مستقیماً با سیستم درگیر شود. به

خوشلب همچنین خاطرنشان می کند: “به زودی سیستم بهینه شده مرصاد 16 معرفی می شود تا اهداف بلند ارتفاع را با سرعت بالا برآورده کند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.